Sukcesy uczniów szkoły polskiej w Sokalu

Uczennica Szkoły Sobotnio-Niedzielnej działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Sokalu, Zofia Doskocz zdobyła III nagrodę w ogólnoukraińskim konkursie prac naukowych za pracę „Charakterystyka leksykalno-semantyczna nazwisk polskich z regionu sokalskiego”.

Analiza Zofii Doskocz została wysoko oceniona w Kijowie, gdzie odbył się finał corocznego trzyetapowego Ogólnoukraińskiego Konkursu Obrony Prac Naukowo-Badawczych Uczniów – Członków MAN (Małej Akademii Nauk). Jest to największy konkurs edukacyjny na Ukrainie. Tematyka prac obejmuje niemal wszystkie dziedziny nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych. W tym roku wzięło w nim udział ponad 120 tysięcy uczniów. Laureatami zostało 618, z których 79 zdobyło pierwszą nagrodę, 209 – drugą, 330 – trzecią.
W sokalskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej są prowadzone ciekawe lekcje sztuki, ekologii, przyrody, geografii, literatury i historii. Między innymi na wiosnę odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci dowiedziały się, jak obchodzi się Wielkanoc w Polsce, robiły książki wielkanocne i malowały pisanki. W lipcu nasi uczniowie wraz z rodzicami świętowali dni dobrego sąsiedztwa z Polską.
Jedna z nauczycielek uczęszczała na warsztaty „Naucz się uczyć metodą KLANZY”.