Zakończenie roku szkolnego w szkole im. Rodziny Grocholskich

3 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Rodziny Grocholskich.

W trakcie wesołej imprezy ponad 60 uczniów szkoły w wieku od 6 do 60 lat otrzymało pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty. Dla najbardziej aktywnych przewidziano specjalne nagrody w postaci gier planszowych ufundowanych przez polski IPN oraz książek Zofii z Zamoyskich Tadeuszowej Grocholskiej „Wspomnienia bolesne 1917-1919”.
Impreza obfitowała w popisy artystyczne i recytatorskie. Piękne wiersze w języku polskim recytowali m.in. Maria Oszowska oraz zwycięzca w swojej kategorii wiekowej Dyktanda z Języka Polskiego w Winnicy Roman Segeda. Zespół artystyczny Kresowiaczki działający przy Chrześcijańsko-Demokratycznym Związku Polaków Winnicy wykonał piosenki „Bal na łące” oraz „Baloniki”, a dwie jego członkinie – Anna Wójcicka i Nastia Kińdzierska, zagrały na fortepianie muzykę Chopina.
Po emocjonalnej i rozśpiewanej części oficjalnej na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Wszyscy bardzo się ucieszyli, kiedy dowiedzieli się, że polonistka Lidia Paulukiewicz pozostanie na kolejny rok w Winnicy i nadal będzie uczyć polskiego w szkole im. Grocholskich.
Głównym organizatorem imprezy była Natalia Abaszkina, szkolna administrator. Szkoła należy do programu Fundacji WiD „Biało-czerwone ABC” finansowanego ze środków Senatu RP. Honorowy patronat nad szkołą sprawuje Rodzina Grocholskich.

Słowo Polskie, 03.06.17 r.