Zakończenie roku szkolnego „Żegnaj Szkoło 2021” w Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju

 

Rok 2021 – wyjątkowy: z jednej strony dużo nowych możliwości, – możesz ogarnąć cały świat w trybie online,  a z drugiej strony – brakuje spotkań na żywo: takich zwyczajnych, lekcyjnych oraz uroczystych.

Na uroczystości „Żegnaj Szkoło” również było inaczej: nie mogliśmy być wszyscy razem, więc uroczystość została podzielona na trzy etapy. Najpierw najmłodsi zaśpiewali, zagrali, zatańczyli, otrzymali dyplomy i zaświadczenia. Następnie – nauczyciele powitali uczniów klas starszych: było dużo pięknych wspomnień, podziękowań, dyplomów, wręczono zaświadczenia oraz dyplomy i nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w Konkursach Międzynarodowych.

Radosnym i smutnym było powitanie trzeciej grupy – naszych Absolwentów_2021. W tym roku – 48 osób. Obejrzeliśmy filmik wspomnień, przygotowany przez Pani Oksanę Jaworską – nauczycielkę literatury i języka polskiego, zaśpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy ulubioną „Belgijkę”. Było dużo pięknych słów wdzięczności.

Każdy otrzymał zaświadczenie o ukończeniu Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej, eko-torebkę z logo szkoły, ciastko Absolwenta ?, zostały wręczone dyplomy wzorowego ucznia, zabrzmiał Ostatni dzwonek.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za trud, pomysły, wytrwałość. Uczniom – gorące podziękowania za aktywność, współpracę, pomysły i dobre wyniki, rodzicom – dziękuję za zrozumienie i współpracę.

Fundacji Wolność i Demokracja najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie, za pomoc, za interesujące projekty online (szczególnie „Zoom na Polskę”).

Wszystkim życzę udanego lata, dużo zdrowia, wytrwałości.

Lesia Buhera

Dyrektor

Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej

Szkoła Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju jest wspierana przez Fundację Wolność  i Demokracja w ramach projektu Projekt „Biało-Czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie”.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.