Projekt „Opowiem Ci o Polsce – moja bajka” już za nami

W dniach 26.06-4.07 w Warszawie, odbył się projekt „Opowiem Ci o Polsce – moja bajka”, w którym młodzież z Ukrainy, Białorusi oraz Polski miała możliwość wziąć udział w warsztatach tworzenia filmu animowanego (w technice poklatkowej) oraz tworzenia kukieł teatralnych i przedstawienia teatru kukiełkowego.

Przez 9 dni, młodzież pracowała nad stworzeniem opowieści opartej o mity i opowieści polskie – grupa teatralna skupiła się na przedstawieniu mitu o Sołnce i Swarożycu, miłości ziemskiej dziewczyny do boga Słońce. Z kolei grupa filmowa wzięła na warsztat historię Wisły – a dokładniej warszawskiej Syrenki, tworząc 3 historie (każda inną techniką). Nie samą pracą żyli nasi goście – po warsztatach mieli okazję poznać lepiej Warszawę i jej atrakcje, odwiedzając Sejm, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, basen czy kino.


Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku