Ruszyła rekrutacja do projektu „Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych”

Prezydent RP Ignacy Mościcki zwiedzaHutę Szkła „Niemen” pod Lidą
fot. NAC

Fundacja Wolność i Demokracja ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie propagującym wkład polskich działaczy pochodzenia kresowego w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych oraz postaw sprzyjających przedsiębiorczości, realizowanym wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Głównym celem projektu „Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych” jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych Mazowsza i Dolnego Śląska, a także mieszkańców pięciu miast (Warszawy, Wrocławia, Wałbrzycha, Dusznik-Zdroju i Dzierżoniowa) wiedzy na temat wkładu Kresów Wschodnich w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych oraz kształtowanie postaw sprzyjających przedsiębiorczości.

Cele szczegółowe:
• popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych Mazowsza i Dolnego Śląska wiedzy o wkładzie Polaków z Kresów w życie ekonomiczne i gospodarcze Polski;
• popularyzacja wśród mieszkańców pięciu miast – Warszawy, Wrocławia, Wałbrzycha, Dusznik-Zdroju i Dzierżoniowa – wiedzy o wkładzie Polaków z Kresów w życie ekonomiczne i gospodarcze Polski;
• zainteresowanie grupy docelowej projektu historią Kresów;
• rozbudzenie w grupie docelowej projektu zainteresowania bankowością, ekonomią oraz przedsiębiorczością.

Projekt jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych Mazowsza i Dolnego Śląska. W założeniu ma objąć po co najmniej 30 uczniów z dwóch klas z każdej ze szkół uczestniczących w projekcie. Placówki oświatowe, które zgłoszą chęć udziału w inicjatywie, niezmiernie zyskają na jej realizacji. W ramach projektu, dzięki prezentacji wystawy o ludziach sukcesu pochodzenia kresowego, szkoła zapozna swych uczniów z użyteczną wiedzą na temat bankowości, przedsiębiorczości oraz gospodarki. Ponadto uczestnictwo w projekcie umożliwi szkole skorzystanie z 45-minutowego interaktywnego warsztatu z zakresu przedsiębiorczości, gospodarki oraz historii bankowości przeprowadzonego dla każdej z dwóch wybranych klas przez wykwalifikowanych szkoleniowców. Niezwykle ciekawa wystawa i angażujący warsztat z pewnością zainteresują i zachęcą uczniów do zgłębienia tak atrakcyjnych, ważkich i perspektywicznych dziedzin, jakimi są bankowość, ekonomia, gospodarka oraz przedsiębiorczość.
Kolejną grupą odbiorców projektu będą mieszkańcy 5 miast: Warszawy, Wrocławia, Wałbrzycha, Dusznik-Zdroju i Dzierżoniowa, w których centrach wystawa będzie eksponowana.

Dowiedz się więcej!


Projekt „Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Termin realizacji projektu: 10.12.2016 – 5.05.2017