„A to Polska właśnie” Ostatnie próby przed prapremierą

W Centrum Integracji Zamłynie w dniach 23-26 listopada przebywali twórcy eksperymentu teatralno-muzycznego zatytułowanego „Twarze, maski, gęby… Wciąż pytam o Polskę”. Był to już przedostatni etap realizacji projektu, który do finału zbliża się wielkimi krokami. W sali ośrodka prowadzonego przez księdza kanonika Jana Burasa przeprowadzono wiele prób poszczególnych scen oraz kilkakrotnie próby całego spektaklu. Jak zawsze w gościnnych progach u księdza Jana nie zabrakło jazdy konnej na Karym, grilla, smacznego, zdrowego jedzenia, zajęć sportowych, integracyjnych gier i zabaw.
Już wkrótce prapremiera spektaklu muzycznego w Równem. Na 10 grudnia zaplanowana jest premiera w Łucku, która ma się odbyć w siedzibie teatru Harmider. Na 15 grudnia – występ w Bolesławcu w Polsce.
Serdecznie zapraszamy na spektakl snujący rozważania o tym, czym jest polskość, jakie są nasze twarze, maski i gęby, dlaczego trzeba myśleć o tym, które „drzwi wywalić, by wstawić nowe”, kim byliśmy, kim jesteśmy i kim będziemy.
Projekt jest realizowany ze środków finansowych Konsulatu Generalnego RP w Lucku oraz współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Wiesław Pisarski,
nauczyciel języka polskiego
skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG do Łucka