Certyfikatowe mikołajki w Polskiej Macierzy Szkolnej w Niemczech

Zwyczaj obdarowywania się drobnymi prezentami w dzień św. Mikołaja – 6 grudnia – jest szeroko znany i bardzo lubiany, nie tylko przez najmłodszych. Dobrze więc się stało, że ostatnie spotkanie Grupy Certyfikatowej wypadły już następnego dnia, gdyż dla wszystkich biorących udział w spotkaniach przygotowana została miła niespodzianka.

Po zajęciach, w czasie których przerabiano lekcję z podręcznika dla uczniów w Niemczech, nauczycielka Ewa Miżejewska wręczyła swoim podopiecznym czekoladowe serce, spinacz w kształcie św. Mikołaja oraz „Poczet wielkich Polaków”, pięknie ilustrowany tom, w którym zostały zamieszczone sylwetki stu wybitnych Polaków i Polek. Ponadto, składając życzenia, poprosiła swoich uczniów o przedstawienie na kolejnym spotkaniu wybranej przez siebie osoby, która może być dla współczesnej młodzieży pięknym wzorem do naśladowania.

Słodki poczęstunek przygotowany przez Komitet Rodzicielski i panią Lucynę Kopiczynski zakończył to miłe przedpołudnie.

Zajęcia Grupy Certyfikatowej w Wuppertalu odbywają się dzięki wsparciu Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty  polonijnej w Niemczech kontynuacja”.