Dzień Dwujęzyczności w polskiej szkole w Lago Patrii

W tym roku Dzień Dwujęzyczności był obchodzony w naszej Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria pod Neapolem przez kilka tygodni. Podczas pierwszych zajęć nauczyciele wytłumaczyli uczniom, co to jest dwujęzyczność, jakie daje im korzyści i szanse na przyszłość. Obejrzeli również reklamę telewizyjną, którą nagrywali ich poprzednicy, uczniowie naszej szkoły.

Na kolejnych zajęciach dzieci pracowały z wierszem o dwujęzyczności autorstwa naszej nauczycielki, Magdaleny Szałaj. Każde dziecko po przeczytaniu wiersza określiło się „superbohaterem”. Efekt końcowy pracy nad wierszem to krótki filmik opublikowany na stronie szkoły.

Pozostałe dwa spotkania w klasach pod hasłem „dwujęzyczność” zaowocowały przygotowaniem ręcznie malowanych plakatów.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na świecie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski”.