Przygotuj się na Narodowe Święto Niepodległości z naszym śpiewnikiem pieśni patriotycznych!

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości jednoczy Polaków na całym świecie. Tego dnia wspominamy bohaterów walk o niepodległość, tak wyczekiwaną przez naszych przodków w czasie 123 lat rozbiorów. Polacy po 1918 roku nie zdążyli nacieszyć się wolnością zbyt długo. Zaledwie 21 lat później III Rzesza i Związek Sowiecki wspólnie napadły nasz kraj. Mimo ciemnych lat okupacji wypełnionych terrorem, a później ponad czterech dekad komunizmu Polacy pamiętali o ważnej dacie 11 listopada.

Dziś, kiedy Polska znów jest wolna, mamy to szczęście, że za śpiewanie patriotycznych pieśni nie grożą nam żadne represje. Z radością prezentujemy śpiewnik „Polskie pieśni patriotyczne” – do użytku online lub gotowy do wydruku. Niech kolejna rocznica cudu, jakim była polska niepodległość w 1918 roku, połączy nas śpiewem pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom zarówno w chwilach chwały polskiego oręża jak i w czasie ucisku.

Do pobrania:

01_SPIEWNIK_OKLADKA_2023 (wersja internetowa)

01_SPIEWNIK_SRODEK_2023 (wersja internetowa)

01_SPIEWNIK_OKLADKA_2023_(wersja do druku )

01_SPIEWNIK_SRODEK_2023_(wersja do druku )

Śpiewnik do pobrania (wersja do druku)

Projekt “Dla Niepodległości – kontynuacja” realizowany przez Fundacja Wolność i Demokracja finansowany ze środków Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023”