II Biesiada Polonistyczna we Lwowie

Szanowni Państwo!
Uczestnicy i Sympatycy projektu „Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonistycznego na Ukrainie”!

Powoli tegoroczny projekt zbliża się do finału. Miło nam będzie gościć Państwa na spotkaniu kończącym tę edycję tradycyjnej już – bo organizowanej po raz drugi – Biesiady Polonistycznej. Serdecznie zapraszamy do Lwowa w dniach od 2 do 5 listopada. Tegoroczne spotkanie będzie połączone z sympozjum naukowym na temat podręczników – starych i nowych, wydanych w Polsce i na Ukrainie, ale też jeszcze tych z okresu I Rzeczpospolitej, tych z czasów austriackich, zaboru rosyjskiego, wydanych w sowieckiej Marchlewszczyźnie i innych.
Gościć nas będzie Biblioteka Uniwersytecka Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego oraz – jak zawsze gościnna – Katedra Filologii Polskiej LUN.
Przewidziano szereg referatów, m.in. prof. Anny Dąbrowskiej z Wrocławia, naukowców z uniwersytetów z Wrocławia, Torunia i Katowic; wystawy podręczników wydobytych z mroków piwnic lwowskich bibliotek; panel dyskusyjny, m.in. na temat dorobku naukowego polonistów ukraińskich (prezentacja bibliografii – efektu projektu w roku 2016); prezentację nowości wydawniczych, m.in. poradnika metodycznego dla studentów ukraińskich polonistyk i nauczycieli polskiego na Ukrainie; prezentację prac stypendystów III edycji projektu (2017) połączoną z wręczeniem stypendiów.
Gwarantujemy zwrot kosztów podróży, bezpłatny udział w Biesiadzie i imprezach towarzyszących oraz zakwaterowanie w hotelu LUN (ul. Hercena). Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.


Osoby zainteresowane proszę o kontakt:
[email protected]

Wciąż mamy jeszcze stypendia dla studentów polonistyki mających polskie pochodzenie!
Podczas II Biesiady Polonistycznej będzie też można odebrać stypendia studenckie.

Program Biesiady do pobrania