Letnia Szkoła Młodzieżowych Animatorów Środowisk Polskich za granicą “JA-LIDER”

Kolejnym etapem młodych liderów polonijnych, którzy przyjechali do Polski w ramach Letniej szkoły młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą „Ja – LIDER” była wizyta w Warszawie, w dniach 28-30 czerwca. Miasto stołeczne przywitało młodą Polonię deszczem, nie zabrakło jednak ciepła i serdeczności wśród jego mieszkańców.

Młodzi liderzy polonijni z Ukrainy spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy, poznając doświadczenia młodzieży, która działa społecznie na rzecz swojego środowiska lokalnego. Na zakończenie spotkania, Łukasz Więcławski, przewodniczący MRW, wręczył ukraińskiej Młodzieży list otwarty w imieniu warszawskich Uczniów.

Niedzielę uczestnicy Letniej szkoły młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą spędzili na zwiedzaniu warszawskich muzeów. Szczególnie młodzieży spodobało się wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Po południu młodzi liderzy z Ukrainy spacerowali Starym Miastem, z zainteresowaniem słuchając Roberta Czyżewskiego, który w sposób prosty i jasny przybliżył im historię Warszawy i Polski. W ostatnim dniu swego pobytu w Polsce młodzież polonijna z Ukrainy zwiedziła Sejm.

Na pożegnanie, koordynator projektu Julia Savelieva w imieniu Fundacji Wolność i Demokracja, wręczyła uczestnikom projektu dyplomy ukończenia Letniej szkoły młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą „Ja – LIDER”, życząc młodzieży aktywnego włączania się w działanie na rzecz Polonii na Ukrainie i sukcesów w realizacji zamierzonych projektów.


men_logoProjekt Letnia szkoła młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą „Ja –  LIDER” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

DSC_0962

DSC_1021

DSCN1537

IMG_1678

muzeum_powst_war

IMG_1756

IMG_1757

kopernik