Majówka Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Monachium

1 maja 2019 na łące przy jezorze Lußsee odbyła się majówka szkolna połączona z festynem sportowym dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Monachium.
Już od wczesnego przedpołudnia gromadzili się chętni do wspólnego spędzania czasu na łonie natury. Rada Rodziców przygotowała grillowane mięsa, a wszyscy dorośli uczestnicy zadbali o różnorodne sałatki i domowe wypieki. Nauczycielki zorganizowały i przeprowadziły gry, zabawy sportowe i ciekawe konkursy sprawnościowe w konkurencjach indywidualnych i grupowych: biegi w workach, przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach. Najwięcej emocji dostarczyły zawody rodzinne, m.in. celowanie piłką do miski wypełnionej wodą trzymanej przez rodzica, bieg z dzieckiem „na barana”. Rozegrany został również mecz piłki nożnej między dorosłymi i młodzieżą.
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody za sportową postawę. Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, w sympatycznej atmosferze wspólnie spędzano czas do późnych godzin popołudniowych. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu „Pod znakiem białego orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja”.