Mapa lokalna Krzywego Rogu, czyli młodzi liderzy w akcji

Grupa młodych liderów z Krzywego Rogu przez miesiąc opracowywała mapę internetową umiejscawiającą najciekawsze obiekty warte zwiedzenia w ich mieście.

mapa-krzywy-rog

Realizując miniprojekt „Mapa lokalna Krzywego Rogu”, młodzi liderzy ze Związku Polaków Ojczyzna chcieli pokazać najpiękniejsze miejsca w ich mieście, tak aby turyści mogli je lepiej poznać i byli zadowoleni z wizyty w miejscu o tak wyjątkowej historii i kulturze. Mapa będzie pomocna również dla mieszkańców Krzywego Rogu.
Uczestnicy projektu najpierw sprawdzili, czy są takie mapy w Internecie. Okazało się, że nie ma mapy, która pokazałaby Krzywy Róg ze wszystkich stron. Potem bardzo długo dyskutowali o tym, które najciekawsze miejsca chcą pokazać. Wiele interesujących rzeczy nie trafiło na stronę, ale w planach jest sukcesywne uzupełnianie ikon na mapie. Kolejnym etapem było stworzenie samej strony internetowej i opis miejsc, które zostały wybrane, w czterech językach: angielskim, ukraińskim, rosyjskim i polskim. To był najdłuższy etap. Każdy wykonał ogromną pracę i dołożył wszelkich wysiłków, aby wszystko było dokładnie zrobione.
Mapa może zostać wykorzystana jako wspaniała wizytówka miasta, a uczestnicy projektu – jej wykonawcy liczą, że nikt z odwiedzających nie zostanie obojętny na uroki Krzywego Rogu.
Młodzi liderzy podkreślają, że wspólna praca wiele ich nauczyła oraz mocno zintegrowała.


Projekt „Szkoła lidera polonijnego. Ja – Lider” jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
nad Polonią i Polakami za granicą.

godlo_z podpisem SENAT