MedMobilityPoland

 

MedMobilityPoland jest niekomercyjnym projektem, którego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji o możliwości znalezienia pracy w polskiej Służbie Zdrowia przez medyków, którzy otrzymali wykształcenie poza UE.

Działania projektu:

  1. Strona internetowa MedMobilityPoland
  2. Infolinia z możliwością kontaktu przez komunikatory (Viber i Telegram)
  3. Kurs “Język polski w służbie zdrowia”

Strona internetowa – na stronie dostępna jest wyszukiwarka oferty pracy, które pochodzą bezpośrednio od polskich instytucji medycznych. Informacje dotyczące procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na wykonywanie zawodu przez lekarzy, pielęgniarki,  ratowników medycznych spoza UE i wjazdu do Polski są zgodne z polskim prawem i przepisami.  Wszelkie informacje są dostępne w czterech językach: PL, UA, RU i EN.

Dodatkowo na stronie jest zakładka  przeznaczona dla polskich placówek medycznych. Znajdują się w niej informacje na temat procedur zatrudniania lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych spoza UE. Placówki medyczne mogą również zgłaszać swoje oferty pracy.

Infolinia – jednym z działań projektu jest prowadzenie infolinii obsługiwanej w czterech językach: PL, UA, RU i EN. Została stworzona aby odpowiadać na pytania medyków i placówek medycznych. Prócz rozmowy telefonicznej są możliwe inne drogi kontaktu:

Kurs “Język polski w służbie zdrowia” –  kolejnym z działań MedMobilityPoland jest bezpłatny  kurs języka polskiego. Jest on skierowany do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i absolwentów kierunków medycznych pochodzących ze Wschodu, a planujących pracę w polskiej służbie zdrowia. Celem kursu jest nauczanie medycznego języka polskiego.

W ramach kursu zaplanowano:

– 20 godzin lekcyjnych przeprowadzonych On-line (za pośrednictwem ZOOM)

– naukę specjalistycznego słownictwa medycznego

– naukę mówienia i konwersowania

– trzy poziomy nauczania: A, B i C

Po więcej informacji o kursie kliknij TU.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji  BGK