Narodowe Czytanie, czyli „Quo vadis” w Równem

dsc00398

W sobotę, 3 września, po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie. Do akcji dołączyli uczniowie polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. W. Reymonta na Rówieńszczyźnie.

W czytaniu powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza wzięła udział konsul KG RP w Łucku Teresa Chruszcz. W krótkim przemówieniu zauważyła, że takie akcje przybliżają literaturę i integrują miłośników czytelnictwa oraz zachęciła wszystkich do czytania. Władysław Bagiński, prezes Towarzystwa, dodał: „Taka forma odbioru dzieła to coś zupełnie innego niż samotne czytanie książki. Słuchanie głośnego czytania wśród innych osób jest o wiele ciekawsze”.
Fragmenty „Quo vadis” czytali uczniowie, rodzice, nauczyciele.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom czytania. Cieszymy się, że razem mogliśmy popularyzować twórczość wielkiego pisarza i noblisty, wspólnie rozwijać zainteresowania historyczne naszych uczniów.
Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Narodowe Cytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i zostało zrealizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie”, finansowanego ze środków Senatu RP.

Władysław Bagiński,
prezes Towarzystwa Kultury Polskiej

dsc00402dsc00399dsc00405dsc00414dsc00417-1