Obchody 15. rocznicy przedszkola katolickiego w Winnicy

Dnia 27 maja 2018 roku Chrześcijańskie Centrum Wychowania Dzieci im. Jana Pawła II w Winnicy obchodziło swoje 15. urodziny.

Uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przewodniczył rektor Międzynarodowego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Winnicy ks. Mirosław Cybulski. Koncelebrował wraz z nim oraz wygłosił homilię ekonom diecezji kamieniecko-podolskiej, dyrektor Caritas-Spes kamieniecko-podolskiej diecezji ks. Paweł Honczaruk.

Inicjatywa przedszkola, jak opowiedziała dla CREDO jego kierownik s. Iryna Maszczycka CSA, należała do wspólnoty parafialnej, na czele której stał wtedy ks. Kazimierz Dudek. W ciągu piętnastu lat istnienia przedszkola, otrzymało tu kształcenie ponad 300 dzieci, a obecnie uczęszcza dotąd 110 chłopców i dziewcząt w wieku od 2 do 6 lat. W przedszkolu pracuje 25 pracowników — zarówno świeckich, jak i sióstr zakonnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów rocznicy na stronie CREDO.
Źródło: CREDO:http://credo.pro/pl/2018/05/209514

 

Polska grupa przedszkolna  jest partnerem projektu Fundacji WiD w ramach projektu ramach projektu  „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r.