Pierwsze warsztaty „Jak uczyć Polski i polskiego na Ukrainie” już za nami

Zakończyły się pierwsze z cyklu 5 warsztatów „Jak uczyć Polski i polskiego na Ukrainie” przeznaczonych dla studentów polonistyk ukraińskich i nauczycieli języka polskiego na Ukrainie realizowanych w ramach projektu „Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonistycznego na Ukrainie – kontynuacja 2 (2017)”.

W drohobyckich warsztatach zorganizowanych w dniach 21-22 września wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym wzięło udział 76 osób: studentów polonistyk dziennych i polonistycznych studiów podyplomowych oraz nauczycieli z Drohobycza i okolic, m.in. liczna grupa z Truskawca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział oraz wytrwałość, zwłaszcza w piątkowy wieczór. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli przy organizacji warsztatów, szczególne podziękowania składamy na ręce pani profesor Wiery Meniok, dyrektor Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego im. I. Menioka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. I. Franki w Drohobyczu, które jest bezpośrednim partnerem projektu ze strony drohobyckiego uniwersytetu.

Zapraszamy na kolejne warsztaty:
4 października, Łuck, godzina 15.00, Uniwersytet Ł ucki, ul. Wynnyczenki 30a;
5 października, Lwów, godzina 15.00, Uniwersytet Lwowski, ul. Uniwersytecka 1;
7 października, Kijów, godzina 10.30 (rejestracja od 9.30), Uniwersytet Kijowski; ul. Szewczenki 14, aula na 1. piętrze.

Podczas warsztatów istnieje możliwość realizacji programu stypendialnego. Wciąż mamy kilka stypendiów dla studentów polonistyk na Ukrainie posiadających Kartę Polaka.
Pozdrawiamy serdecznie, do zobaczenia!

Jerzy Kowalewski
[email protected]