Polacy z Charkowa spotkali się przy opłatku

11 grudnia 2016 roku w jednej z największych sal koncertowych Charkowa odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Kultury Polskiej.

Wśród zaproszonych gości był konsul generalny RP w Charkowie Janusz Jabłoński, konsul Jan Zdanowski i księża.
Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej przy Charkowskim Stowarzyszeniu Kultury Polskiej zaprezentowali jasełka, w których przedstawili narodziny Pana Jezusa. Widowisko zawierało bardzo ważne przesłanie – wszyscy powinniśmy nieść dobro, być wyrozumiali, wrażliwi i otwarci na innych.
Przepiękna choreografia, świąteczne dekoracje i kolędy stworzyły niezapomniany nastrój i pozwoliły zebranym na głębokie przeżycia związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.
Konsul Janusz Jabłoński i prezes stowarzyszenia Józefa Czernijenko złożyli przybyłym serdeczne życzenia świąteczne. Następnie ksiądz odmówił krótką modlitwę, po której wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.
To bardzo podniosła i uroczysta część spotkania, kiedy spotykają się ludzie radośni, uśmiechnięci i szczęśliwi, że mogą wziąć udział w tak pięknym, tradycyjnym spotkaniu.

Bożena Dąbrowska, nauczycielka skierowana przez ORPEG, zdjęcia: Polska Szkoła Sobotnia

Polska Szkoła Sobotnia wspierana jest przez Fundację Wolność i Demokracja ze środków Senatu RP