Polonijne Spotkanie Młodych w dolinie Concordii (Niemcy)

 XVI Polonijne Spotkanie Młodych – 23.06.2018 ??????????️ odbędzie się 23 czerwca 2018 r. w dolinie Concordii w Niemczech (Zur Concordia 1, 57562 Herdorf).

Spotkanie adresowane jest do Młodzieży polonijnej oraz wszystkich, którzy mają i czują w sobie młodego ducha – na wielkie święto młodości do Concordii !!!

XVI Polonijne Spotkanie Młodych – 23.06.2018

XVI Polonijne Spotkanie Młodych – 23.06.2018Spotkanie z Bogiem i człowiekiem. Spotkanie radości i żywej wiary.Zapraszamy – młodzież polonijną oraz wszystkich, którzy mają i czują w sobie młodego ducha – na wielkie święto młodości do Concordii !!!Jam Alfa i Omega,Pierwszy i Ostatni,Początek i Koniec.Ap 22,13Organizator: Haus ConcordiaMuzyka: TGD – Mów do mnie#PSM2018 #XVIPSM#hausconcordia #hausconcordiaCC #siewcylednicy #voluntatedei #sfmemaus #ilovejesus #10latSFM #Emaus #Emmaus #spotkaniezjezusem #modlitwa #spowiedz #spotkaniasfm #wspieramSFM #drogisfm

Publiée par SFM Emaus sur mercredi 13 juin 2018

 

Od 2002 roku w Concordii organizowane są Polonijne Spotkania Młodych. Młodzież polonijna mieszkająca w Niemczech raz w roku gromadzi się w dolinie Concordii, na swoim święcie młodości, by wspólnie modlić się, śpiewać, tańczyć, dzielić się doświadczeniem wiary oraz dać jej świadectwo. Jest to największe polonijne wydarzenie roku, które gromadzi w Concordii ponad 2000 osób. Początkowo spotkania te miały na celu przygotować młodych do Światowego Spotkania Młodzieży w Kolonii w 2005 roku. Z czasem jednak spotkania te przeszły w piękną tradycję. Od początku trwania tych spotkań młodzieży towarzyszy przedstawiciel episkopatu (ks biskup), licznie zebrani księża duszpasterze, ojcowie Paulini z Jasnej Góry, przedstawiciele Konsulatu, a także zespoły muzyczne takie jak „Siewcy Lednicy”, siostry zakonne oraz rodzice i zespoły z naszych Polskich Misji. Program zawsze jest bardzo ciekawy. Młodzież przyjeżdża tutaj tylko na jeden dzień, ale doświadcza wielkiej siły i bogactwa wspólnoty, jedności wiary i odkrywa, że Chrystus i młodzi idą razem.

Spotkanie organizowane jest przez Haus Concordia w ramach projektu Fundacji “Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie polonijnego ruchu młodzieżowego w Niemczech, Luksemburgu, Holandii i Belgii”, współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Skip to content