Nowy rok szkolny w polskiej szkole w Złoczowie

12eee

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Sobotniej Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Złoczowie.

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odprawiona została msza święta w intencji kierownictwa szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Po nabożeństwie poświęcone zostały przybory szkolne.
Po zakończeniu mszy św. dzieci i rodzice udali się do Domu Polskiego, gdzie odśpiewano hymny Ukrainy i Polski i uroczyście powitano ich. Dla zebranych zaśpiewał zespół Bijące Serduszka pod kierownictwem Luby Muryn.
Następnie nauczyciele i dyrekcja odczytali fragment powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto przyjmowanie dokumentów kandydatów do klasy I. Jeszcze nigdy nie było tak wielu chętnych do nauki języka polskiego. Przyjęto 69 uczniów, których podzielono na trzy grupy nauczania.
Sobotnia Szkoła Polskiej Mniejszości Narodowej w Złoczowie jest współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

12eee12ff 12ww