Rozpoczęła się konferencja oświatowa: “WARTOŚCIOWE SZKOŁY©– model rozwojowy.

Dziś, 4. grudnia o godzinie 15.00 rozpoczęła się  konferencję oświatową on-line:

“WARTOŚCIOWE SZKOŁY©– model rozwojowy. Jak zadbać o siebie i stawać się każdego dnia lepszym nauczycielem, uczniem i rodzicem?”

Na początku konferencji głos zabrała Pani Prezes Fundacji Wolność i Demokracja Lilia Luboniewicz, która powitała wszystkich uczestników, gości, trenerów i prelegentów i zaprosiła do budowania wartościowych szkół w systemie oświaty polskiej na Ukrainie.

Podczas konferencji głos zabrał też Pan Jan Badowski Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, dziękując uczestnikom konferencji za przekazywanie polskości młodym pokoleniom.

Konferencja będzie trwała przez najbliższe 3 dni w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM.

 

Konferencja będzie się składać z wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez trenerów wartości oraz dyrektorów szkół lub osób zarządzających szkołami, w których Model Wartościowych Szkół w Polsce jest wdrażany.

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają świat wartości, który otwiera drzwi do rozumienia siebie samego oraz innych osób. Poznają metodykę pracy z wartościami leżącą u podstaw współczesnych procesów rozwojowych. Udział w warsztatach pozwoli Uczestnikom zrozumieć w jaki sposób inicjować i przeprowadzać procesy rozwojowe w szkołach, aby zwiększyć ich efektywność i trwałość.

 

Program konferencji do pobrania – tutaj

Konferencja jest realizowana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie”.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.