Rusza webinarium dla polonijnych nauczycieli przedszkolnych

Fundacja Wolność i Demokracja zaprasza polonijnych nauczycieli przedszkolnych oraz osoby pracujące z dziećmi polonijnymi w wieku przedszkolnym na cykl webinarów szkoleniowych, wspomagających pracę z małymi dziećmi wielojęzycznymi i wielokulturowymi.

Aby uczestniczyć w szkoleniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod linkiem https://form.jotform.com/241283541466053.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 27 maja (poniedziałek) o godzinie 20.

Na temat dwu- i wielojęzyczności oraz pracy z dziećmi dwu- i wielokulturowymi mówić będzie dr językoznawstwa Elżbieta Ławczys, znana Polonii logopeda, terapeuta szkoły krakowskiej, nauczycielka języka polskiego jako obcego, mówca inspiracyjny. Dr Ławczys propaguje metodę symultaniczno-sekwencyjną nauki czytania. Zajmuje się tematem dwujęzyczności i wielojęzyczności. Jest ekspertką w dziedzinie technik nauczania języka drugiego – m.in. programowania systemu języka, wczesnej nauki czytania i tworzenia dzienniczka wydarzeń. Prowadzi terapię dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, dzieci dwujęzycznych.

Elżbieta Ławczys jest autorką i współautorką kilkudziesięciu pomocy/książek edukacyjnych do nauki czytania w języku polskim (http://www.wir-wydawnictwo.com/), pakietów edukacyjnych, podręczników oraz autorskiego programu nauczania SEN – Szybkiego, Efektywnego, Nowatorskiego Nauczania Języka Polskiego Dzieci Polonijnych. Współautorką zestawów podręczników i poradników metodycznych dla dzieci dwujęzycznych (https://edukacjasen.pl/ksiegarnia/podreczniki-edukacja-irlandia-polska/).