Sienkiewicz dla dzieci

Захваченный кадр 12Dnia 14.03 2016 roku w szkole sobotnio-niedzielnej, działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Wł. St. Reymonta na Rówieńszczyźnie, a wspieranej przez naszą Fundację, odbył się wieczorek literacki poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi w związku z przypadającą w tym roku 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza. Wieczorek adresowany był do dzieci.
Na wcześniejszych lekcjach języka polskiego dwie grupy najmłodszych uczniów Szkoły oglądały film „W pustyni i w puszczy”, zrealizowany na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem, w polskiej wersji językowej.
Po filmie dzieci z grupy początkującej malowały zapamiętane obrazy filmowe, a dzieci z grupy zaawansowanej uczyły się czytać fragmenty powieści.
Wieczorek otworzył prezes Towarzystwa Kultury Polskiej im. Wł. St. Reymonta na Rówieńszczyźnie, pan Władysław Bagiński, który w krótkich słowach nakreślił dzieciom sylwetkę pisarza. Dzieci mogły również obejrzeć inne książki Sienkiewicza na wystawce pięknie zaaranżowanej przez panią Nelę Bagińską.
Następnie dzieci z grupy początkującej prezentowały swoje prace plastyczne i krótko opowiadały o tym, co namalowały, zaś dzieci z grupy zaawansowanej wzięły udział w konkursie czytania fragmentów powieści „W pustyni i w puszczy”. W konkursie czytania pierwsze miejsce zajęła Alina Derewiańczuk, drugie – Zofia Buklerewicz, trzecie – Dasza Żdankina.
Dzieci zostały nagrodzone drobnymi podarkami.
Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania w szczególności Pani Konsul KG RP w Łucku Dorocie Dmuchowskiej, która mimo nawału pracy znalazła chwilę czasu, aby spotkać się z dziećmi.

DSC07748 (3)DSC07746Захваченный кадр 37DSC07747

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą

godlo_z podpisem