Piąty Konkurs Polskiej Poezji Śpiewanej w Kowlu 2016

kowel_konkurs_2016_2

W Kowlu odbyło się jubileuszowe, 5. już, spotkanie z polską piosenką poetycką, które zgromadziło tym razem uczestników z Krzemieńca, Tarnopola, Równego, Dubna, Maniewicz, Łucka, Lubomla, Woli Uhruskiej (po raz pierwszy z Polski) i oczywiście z Kowla.

Widzowie mogli usłyszeć m.in. takie klasyki poezji śpiewanej jak: „Tańczące Eurydyki”, „Nie żałuję”, „Jeżeli miłość jest”, „Opadły mgły, nowy dzień wstaje”, „Nic dwa razy”, „Mury”, „Tolerancja”.
Konkurs trwał dwie i pół godziny. Następnie pięcioosobowe jury udało się na naradę, a wykonawcy i opiekunowie mieli okazję przy kanapkach, słodyczach, kawie i herbacie porozmawiać ze znajomymi, nawiązać nowe kontakty z uczestnikami z innych miast, zrobić zdjęcia.
Na koniec wręczone zostały nagrody: koszulki z napisem: „Piąty Konkurs Polskiej Poezji Śpiewanej w Kowlu 2016” w języku polskim i ukraińskim, torby, płyty polskich piosenkarzy z serii Złota Kolekcja, książki, słodycze, bidony do wody.
Projekt po raz kolejny został dofinansowywany przez Konsulat RP w Łucku. Szczególne podziękowanie należy się konsul Elżbiecie Zielińskiej za pieczę nad całością, udział w jury jako gość honorowy oraz zakup nagród.
Konkurs przeprowadzono ze środków projektu „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja z funduszy Senatu RP.

Wiesław Pisarski, za:Monitor Wołyński”

http://www.monitor-press.com/pl/konkursy/4854-17053.html