Święty Jan Paweł II oczami dziecka. By świadczyć o Chrystusie razem

20 października odbył się finał Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II oczami dziecka” zorganizowanego z okazji 40. rocznicy pontyfikatu papieża Polaka.

W finale wzięło udział 13 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Prace były wykonane różnymi technikami: ołówek, farby olejne a nawet grafika komputerowa, a tym, co je połączyło, była miłość do św. Jana Pawła II. Razem z licznie zgromadzoną publicznością, a także gośćmi: konsulem Rzeczpospolitej Polskiej w Odessie Andrzejem Szmidtke, o. Józefem oraz o. Pawłem mówiliśmy o życiu Świętego Jana Pawła II, a nasi goście podzielili się swoimi przeżyciami z nim.
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz prezenty. Dwie konkursowiczki otrzymały dyplom z wyróżnieniem. To Maria Voropaieva i Polina Drobna. Ale najwięcej gratulacji odebrały zwyciężczynie. Za zajęcie:
I miejsca Anastazja Szagan,
II miejsca Katarzyna Swiridowa,
III miejsca Anka Andrejewa.
Po wręczeniu nagród dzieci wraz z panią Anastazją Strelcową udały się do katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, żeby zobaczyć wystawę „…By świadczyć o Chrystusie razem”, poświęconą wizycie apostolskiej papieża Jana Pawła II na Ukrainie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace!
Konkurs został zrealizowany w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie”.

Anastazja Strelcowa
Zdjęcia Olga Krawcowa

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” jest współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.