Święty Jan Paweł II oczami dziecka

20 października odbył się Finał Konkursu Plastycznego “Święty Jan Paweł II oczami dziecka”. Konkurs został zorganizowany z okazji 40. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II.

W finale wzięło udział 13 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Prace były wykonane w różnych technikach: ołówek, farby olejne a nawet grafika komputerowa, ale zjednoczyła ich miłość do św. Jana Pawła II. Razem z liczną zgromadzoną publicznością, a także naszymi gośćmi: konsulem Rzeczpospolitej Polski w Odessie Andrzejem Szmidtke, ojcem Józefem oraz ojcem Pawłem mówiliśmy o życiu Świętego Jana Pawła II, a nasi goście podzielili się życiowymi przeżyciami у z nim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz prezenty. Dwie uczestniczki otrzymały dyplom z wyróżnieniem, są to Voropaieva Maria, Drobna Polina. Ale najwięcej gratulacji było dla zwycięzców:

I miejsce Szagan Anastazja
II miejsce Swiridowa Katarzyna
III miejsce Anka Andrejewa

Po wręczeniu nagród dzieci wraz z panią Anastazją Strelcową udały się do Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, żeby zobaczyć wystawę «…BY ŚWIADCZYĆ O CHRYSTUSIE RAZEM», poświęconą wizycie apostolskiej Papieża Jana Pawła II na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wasze wspaniałe prace!

Konkurs jest zrealizowany w ramach projektu “Biało – Czerwone ABC. Program rozwoju edukacji polskiej na Ukrainie”.

Anastazja Strelcowa
Zdjęcia Olga Krawcowa

Projekt „Biało- czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.