Uroczystość Odpustowa w parafii św. Jana Pawła II w Dacznem

“Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”

Jan Paweł II

22 października br odbyła się Uroczystość Odpustowa w parafii św. Jana Pawła II w Dacznem ku czci świętego Jana Pawła II. Uroczysta Msza Św. odbyła się o godzinie 18.00, której przewodniczył jego ekscelencja ksiądz biskup ordynariusz diecezji odesko-symferopolskiej Bronisław Biernacki, kazanie wygłosił ksiądz Józef Pawluk – proboszcz Katedry NMP w Odessie.

Takoż byli obecni ksiądz kanclerz Krzysztof Witwicki, ksiądz Stanisław Kantor z parafii św. Klementa w Odessie, ksiądz Henryk, przedstawiciel Watykanu na południu Ukrainy dla ormian, siostry zakonne z parafii św. Klementa w Odessie i z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnomorsku oraz konsul RP Andrzej Szmidtke.

Szczególność tej ceremonii podkreślało jeszcze to, że zostały zainstalowane relikwie św. Jana Pawła II, teraz każdy może pomodlić się przed nimi.

Ksiądz proboszcz parafii Marek Żuk serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym w kościele, a nasz chór “Polskie Kwiaty” miał możliwość zaśpiewać w ścianach świątyni “Boże coś Polskę”. Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, za ciepłą i gościnną atmosferę, która nas spotkała w Dacznem.

Niech Pan ma wszystkich w swojej opiece na każdy dzień!

Zdjęcia: Aleksander Woropajew

Projekt „Biało- czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.