Uroczystość odpustowa w parafii św. Jana Pawła II w Dacznym

Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
Jan Paweł II

22 października 2018 roku w parafii św. Jana Pawła II w Dacznym odbył się odpust ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystej mszy św. odprawionej o godzinie 18 przewodniczył biskup Bronisław Biernacki, ordynariusz diecezji odesko-symferopolskiej, kazanie zaś wygłosił ksiądz Józef Pawluk, proboszcz katedry NMP w Odessie. Obecni byli również ksiądz kanclerz Krzysztof Witwicki, ksiądz Stanisław Kantor z parafii św. Klemensa w Odessie, ksiądz Henryk, przedstawiciel Watykanu dla Ormian, siostry zakonne z parafii św. Klemensa w Odessie i z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnomorsku oraz konsul RP Andrzej Szmidtke.
Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślał fakt, że w kościele zostały umieszczone relikwie św. Jana Pawła II. Teraz każdy może się przed nimi pomodlić.
Ksiądz proboszcz parafii Marek Żuk serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym w kościele, a chór Polskie Kwiaty zaśpiewał „Boże coś Polskę”.
Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, za ciepłą i gościnną atmosferę, która nas spotkała w Dacznym. Niech Pan ma wszystkich w swojej opiece każdego dnia!

Zdjęcia: Aleksander Woropajew

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” jest współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.