Szkoła letnia nad morzem Azowskim “Z Polską w sercu”!

W ciągu trzech letnich miesięcy Polskie Kulturalno-Oświatowe Towarzystwo i nauczyciele, działający przy organizacji, mają przeprowadzić aż trzy edycje letniej szkoły (półkolonie) języka polskiego dla uczniów Ośrodka Nauki Języka Polskiego dla Dzieci i Młodzieży i słuchaczy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Berdiańsku.

Inauguracja pierwszej edycji odbyło się w dniu 25 czerwca w przytulnej kawiarence nad morzem Azowskim. Główne motto tego kursu brzmi: „Z Polską w sercu”. Szkoła letnia języka polskiego Berdiańsku jest współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Prawie 50 uczestników pochodzenia polskiego, podzielonych na dwie grupy wiekowe, dzieciącą i młodzieżową, zapoznali się z programem szkoły letniej i nauczycielami, którzy w ciągu 10 dni będą pomagać doskonalić polszczyznę, uczyć historii i literatury polskiej.

Ważną częścią inauguracji był koncert, który przygotowali uczestnicy szkoły letniej i program rozrywkowy.

Elementem kluczowym letnich półkolonii jest połączenie nauki i rozrywki, co, zdaniem organizatorów, powinno sprzyjać integracji młodego pokolenia Polaków Berdiańska.

W ramach szkoły letniej „Z Polską w sercu” uczestnicy odbędą wycieczkę statkiem po zatoce Berdiańskiej, zwiedzą miejsca związane z polskością w Priazowiu i liczne muzea miasta, będą mogli bawić się w bowling i miejscowym parku wodnym.

Zajęcia są organizowane w Uniwerystecie Zarządzania i Biznesu, gdzie od ponad 15 lat funkcjonuje Centrum Języka i Kultury Polskiej.

http://polonia.org.ua/polonijne-lato-2018-wakacje-z-jezykiem-polskim.html

Projekt Fundacji „Biało-czerwone ABC. Wyjazdy edukacyjne i szkoły letnie” jest współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.