Tłusty czwartek w Towarzystwie Kultury Polskiej im. Wł. St. Reymonta w Równem

Wesoło i radośnie obchodzono tłusty czwartek w Towarzystwie Kultury Polskiej im. Władysława Stanisława Reymonta w Równem. Jak przystało na staropolską gościnność i obyczaje mięsopustne, stoły zastawiono tłustym jadłem. Królowały oczywiście pączki różnorodne: z nadzieniem różanym, marmoladą, kremem, a nawet z makiem. Wszystkie polewane lukrem. Nie zabrakło też zabawy. Podczas zabawy zaś nie mogło zabraknąć żartów i dobrego humoru.
Dzięki konkursom sprawnościowym – kto lepszy, szybszy, bardziej spostrzegawczy – zapanowała przyjemna atmosfera. Uczestnicy z przejęciem wykonywali zadania konkursowe. Nikt nie został bez nagrody. Naprawdę warto było rywalizować. Potem nastąpił wspólny śpiew biesiadnych polskich piosenek. Atmosfera ożywiała się coraz bardziej. Wspaniały nastrój trwał do późnych godzin wieczornych.

Towarzystwo Kultury Polskiej im. Władysława Stanisława Reymonta w Równem jest wspierane przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu  Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie.

Projekt Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii I Polakom za granicą.