Uroczyste zakończenie roku szkolnego w polskiej placówce oświatowej w Zdołbunowie

W czwartek 30 maja w Szkole Sobotnio-Niedzielnej Języka Polskiego działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024 z udziałem tegorocznych absolwentów. Prezes Towarzystwa Zofia Michalewicz przywitała gości, uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców.

Podopieczni placówki otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy przygotowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili program artystyczny pt. „Nadchodzą wakacje”, w którym starali się wyrazić wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i tolerancję oraz powitać wakacje. Przygotowany montaż słowno-muzyczny rozbawił, ale i wzruszył wszystkich obecnych, zwłaszcza rodziców. Szczególnie wiele emocji tradycyjnie wzbudziły krótkie filmiki relacjonujące pobyt uczniów w szkole. Dodatkową atrakcją był występ uczennicy, która zaśpiewała i zagrała na bandurze – dawnym ukraińskim instrumencie ludowym.

W podsumowaniu uroczystości Zofia Michalewicz pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie się w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Szczególne podziękowania skierowała do Małgorzaty Krasowskiej, nauczycielki języka polskiego skierowanej przez ORPEG, która już trzeci rok pracuje z dziećmi i młodzieżą w polskiej szkole działającej przy TKP Ziemi Zdołbunowskiej.

Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej

Zdjęcia udostępniła Zofia Michalewicz