Uwaga! Rekrutacja do projektu “Ekspedycja Polska. Szkoły letnie i edukacja online”

Lepszy WiDok na Polskę!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu “Ekspedycja Polska. Szkoły letnie i edukacja online”, realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja, finansowanego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Ze względu na światową pandemię i wstrzymanie wyjazdów wakacyjnych do Polski, chcemy zaproponować Państwu możliwość realizacji Szkoły Letniej, skierowanej do uczniów Państwa placówki w miejscu Państwa działalności. Aby zrekompensować dzieciom brak wakacji w Polsce, przygotowaliśmy specjalne scenariusze półkolonii letnich, które spowodują, że Polska przyjedzie do naszych rodaków za granicami. W ramach projektu, polskie organizacje działające na Świecie, otrzymają WiDbox – gotowy scenariusz 10-dniowych półkolonii, zawierający wszystkie niezbędne materiały programowe, instrukcje, plany zajęć i propozycje zabaw, spięte ze sobą spójną i interesującą fabułą, która pochłonie każdego poszukiwacza przygód.

Każdy WiDbox będzie zawierał gotowy scenariusz zajęć fabularnych i programowych, z rozpiską godzinową według schematu:

– zajęcia świetlicowe wstępne: 1 godzina

– zajęcia fabularne: 3 godziny

– posiłek

– zajęcia programowe (język polski podstawowy lub średniozaawansowany, historia, plastyka, eksperymenty naukowe): 1,5 godziny

– zajęcia świetlicowe: 1-1,5 godziny

Wysłać zgłoszenie można klikając na poniższy link

Rekrutacja trwa do 12 lipca. Zgłoszenia wysłane po tym terminie, nie będą rozpatrywane. 

Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie zdecyduje komisja powołana przez Fundację WiD

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Koordynator projektu: Łazarz Kapaon

Więcej informacji: [email protected]