W Kostopolu działa polska szkoła sobotnia

Szkoła Sobotnia funkcjonująca przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kostopolu oferuje zajęcia z języka polskiego, wiedzy o Polsce i muzyki. Organizuje także imprezy i akademie z okazji polskich świąt patriotycznych, wśród których są święto Konstytucji 3 maja i Narodowe Święto Niepodległości.

Kadra nauczycielska stara się wpajać swym podopiecznym szacunek dla tradycji polskich. Uczniowie szkoły np. zaangażowali się do udziału w przedstawieniu teatralnym „Podróż do Betlejem”, przybliżającym dzieje narodzin Jezusa Chrystusa. Jasełka zostały zaprezentowane 25 grudnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Szkoła dostarcza uczniom pomoce edukacyjne do nauki języka polskiego (książki, zeszyty ćwiczeń), zakupiła również tablicę multimedialną.

Działalność placówki realizowana w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Program wspierania szkół społecznych na Ukrainie”. Projekt dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.