W sobotę kolejna odsłona The Volleyball Show!

Już jutro odbędzie się premiera kolejnego odcinka serii siatkarskich opowieści, w których pokazywane jest piękno siatkówki w różnych jej postaciach. Serial przybliża tę dyscyplinę z perspektywy funkcjonowania klubów i reprezentacji narodowych. Poruszane tematy przedstawiają widzom specyfikę rozgrywek na hali i na piasku oraz wyjaśniają, dlaczego tę dyscyplinę pokochały miliony osób na całym świecie.

We wrześniowym odcinku, widzom zostaną zaprezentowane dotychczasowe sukcesy, jakie w tej dyscyplinie osiągnęła Polska reprezentacja. Odbiorcy będą mogli przenieść się także do wydarzeń tegorocznych Commonwealth Games, na których po raz pierwszy medal zdobyli angielscy siatkarze. Kamera sprawdzi także jak wygląda początek przygotowań do nowego sezonu IBB Polonii Londyn. W dziewiątym odcinku serialu wystąpią znani goście. Na ekranie pojawi się legenda polskiej siatkówki halowej oraz zawodnicy tworzący historię angielskiej siatkówki plażowej. Emisja tej premierowej części odbędzie się w sobotę, 3 września o godzinie 16:00 czasu lokalnego na antenie BT Sport 2.

W poprzednich odcinkach The Volleyball Show fani sportu mogli dowiedzieć się miedzy innymi na jakim poziomie popularności jest siatkówka w Anglii i w jaki sposób dąży się do jej rozwoju, jak od kuchni wygląda życie siatkarzy i udział w rozgrywkach europejskich (Liga Mistrzów oraz Puchar CEV), z jakimi wyzwania przychodzi się mierzyć angielskiej ekipie, jak działają i jakie sukcesy osiągają topowe polskie kluby oraz jak wyglądają treningi i działalność jednej z najlepszych reprezentacji narodowych w siatkówce halowej.

The Volleyball Show – serial wyprodukowany przez IBB Polonię Londyn, który opowiada o losach drużyny, wyzwaniach z jakimi mierzy się klub oraz ambicjach jakie chce osiągnąć w przyszłości. Odcinki nawiązują także do polskich korzeniach londyńskiej drużyny oraz skali jaką ten sport osiągnął w Polsce i na świecie. Realizacja projektu efektem dobrych relacji z BT Sport i chęci pokazania piękna siatkówki szerokiej publiczności w Anglii.

Zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2022”
Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.