Warsztaty przedświąteczne i kiermasz w Szkole Przedmiotów Ojczystych w Monachium – Neuperlach

8 grudnia 2019 roku w sali parafialnej przy kościele św. Moniki odbyły się przedświąteczne warsztaty dla dzieci połączone z kawiarenką. Organizatorami wydarzenia było grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Monachium – Neuperlach.

W warsztatach wzięło udział ok. 100 dzieci, które własnoręcznie przygotowywały bombki na choinkę oraz dekorowały ciasteczka i pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem i starannością ozdabiały również farbkami świąteczne figurki z gipsu i masy solnej. Młodzi czytelnicy przygotowywali natomiast zimowe zakładki do książek.

Wszystkie wykonane przez siebie dekoracje dzieci zabrały do domu, aby ozdobić nimi choinkę lub podarować je bliskim. Wszyscy chętnie smakowali domowe wypieki sprzedawane podczas warsztatów.

W tej rodzinnej, przedświątecznej atmosferze wszystkim miło upłynęło niedzielne popołudnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie warsztatów i przedświątecznej kawiarenki. Dochód uzyskany podczas wydarzenia zostanie przeznaczony na działalność Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Monachium – Neuperlach.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja”.