“Wesele” w Żytomierzu

Żytomierz dołączył się do ponad 2 tys. miast i miejscowości w których odbyło się Narodowe Czytanie zainaugurowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Członkowie żytomierskiego Klubu Gazety Polskiej i Związku Szlachty Polskiej czytali dziś „Weselę” Stanisława Wyspiańskiego. Wszystkie uczestnicy Narodowego Czytania w Żytomierzu mieli wspaniałą okazję dołączyć się na chwilę do pięknego świata wielkiej polskiej literatury. Impreza przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze.

rzypomnijmy, że prapremiera „Wesela” Wyspiańskiego odbyła się w marcu 1901 r. w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie dramat został opublikowany po raz pierwszy. „Wesele” zostało dotychczas przetłumaczone na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań.

Już wkrótce wideorelacja z Narodowego Czytania „Wesela” w Żytomierzu

Głos Polonii


Narodowe Czytanie w Żytomierzu jest organizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską w Polsce i na Ukrainie” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku.