XVIII Dzień Papieski w Kowlu

W Szkole Polskiej w Kowlu odbył się konkurs „Jan Paweł II – życie i posługa świętego”

„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje”.

 

To już czterdzieści lat mija od wyboru od wyboru Karola Wojtyły na tron Piotrowy, a trzynaście od Jego śmierci.

Z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który miał miejsce w Polsce w  niedzielę 16 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” w Kowlu odbył się IV Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

16 października na każdej lekcji nauczyciel opowiadał o Papieżu – Polaku, uczniowie śpiewali piosenkę Magdy Anioł „Lolek” oraz oglądali film o życiu i posłudze Karola Wojtyły.

O 17.00 odbył się konkurs. Uczniowie musieli odpowiadać na różnorodne pytania dotyczące różnych etapów życia, twórczości, encyklik Jana Pawła II. Pytania miały różny poziom trudności od 2 do 10 punktów. Uczestnicy pisali także prace pisemną odpowiadającą na pytanie: „Dlaczego Jan Paweł II miał tak wielki wpływ na życie Polski i świata w latach swojej posługi papieskiej”?

Po podliczeniu punktów za wszystkie pytania i prace pisemną pierwsza trójka wyglądała następująco: Anton Herka, Krystyna Piweń i Julia Sech– uczniowie grupy III B. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w różnych konkursach, które pogłębiają znajomość języka polskiego i rozszerzają nasze horyzonty umysłowe.

 Anatolij Herka    Prezes TKP w Kowlu

Wiesław Pisarski nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej do Kowla przez ORPEG

Projekt „Biało- czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.