XVIII Dzień Papieski w Kowlu

W Szkole Polskiej w Kowlu odbył się konkurs „Jan Paweł II – życie i posługa świętego”

„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje”.

Już czterdzieści lat mija od wyboru Karola Wojtyły na tron Piotrowy, a trzynaście od Jego śmierci. 16 października z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który obchodzony był w Polsce pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, w Kowlu odbył się IV Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
Na każdej lekcji nauczyciel opowiadał o papieżu Polaku, uczniowie śpiewali piosenkę Magdy Anioł „Lolek” oraz oglądali film o życiu i posłudze Karola Wojtyły.
O godz. 17 odbył się konkurs. Uczniowie musieli odpowiadać na różnorodne pytania dotyczące poszczególnych etapów życia, twórczości, encyklik Jana Pawła II. Pytania miały różny poziom trudności i były oceniane w skali od 2 do 10 punktów. Uczestnicy pisali także pracę pisemną odpowiadającą na pytanie: „Dlaczego Jan Paweł II miał tak wielki wpływ na życie Polski i świata w latach swojej posługi papieskiej?”,
Po podliczeniu zdobytych punktów za odpowiedzi i pracę pisemną wyłoniono zwycięzców. Najlepsza trójka to uczniowie grupy III B: Anton Herka, Krystyna Piweń i Julia Sech. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w różnych konkursach, które pogłębiają znajomość języka polskiego i rozszerzają nasze horyzonty umysłowe.

 Anatolij Herka, prezes TKP w Kowlu
Wiesław Pisarski nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej do Kowla przez ORPEG

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” jest współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.