Zabawa karnawałowa dla dzieci Polskiej Szkoły w Essen

Jednym z corocznych wydarzeń organizowanych wspólnie przez Polską Szkołę w Essen i parafię  przy Polskiej Misji Katolickiej  w Niemczech jest zabawa karnawałowa dla dzieci.

W ostatnią niedzielę przed rozpoczęciem się Wielkiego Postu w Essen Altendorf robi się kolorowo i głośno. Tak też było i w tym roku. Salę wypełniło ponad sto osób w kolorowych strojach superbohaterów, księżniczek, piratów, zwierząt i bohaterów z dziecięcej literatury i filmu. Elsa, Pippi Pończoszanka, Super Mario i inni bawili się przy muzyce karnawałowej. Wodzirej zadbał o konkursy i zabawy oraz wspólne pląsy, a rodzice, młodzież i nauczycielki z Polskiej Szkoły pomagały w przygotowaniu przekąsek i napoi dla gości.

Kolejna zabawa karnawałowa odbędzie się 16 lutego 2020 roku. Na pewno jak co roku nie zabraknie na niej ulubionych zabaw i konkursów takich jak taniec z balonem, czy taniec na gazecie.

Polska Szkoła w Essen przy Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach realizacji projektu “Pod znakiem białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą.

Autor : s. Anna Muszynska