„Zaczynam studia w języku polskim” – relacja z projektu

edukacja-i-przyszlosc-zaczynam-studia-w-jezyku-polskim-3-860

Fundacja Edukacja i Przyszłość w dniach 1-30.09. realizowała projekt „Zaczynam studia w języku polskim – intensywny kurs języka polskiego dla młodzieży pochodzenia polskiego z Białorusi rozpoczynającej studia w Polsce”.

15 przyszłych studentów polskich uczelni – uczniów i wychowanków Polskiej Szkoły Społecznej im. Ignacego Domeyki z Brześcia – we wrześniu przebywało w Białej Podlaskiej wraz z opiekunką Aliną Krasnowską.
W projekcie brali udział również uczniowie klasy maturalnej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
Oprócz zajęć z języka polskiego młodzież wzięła udział w dwóch lekcjach etnograficznych w Muzeum Południowego Podlasia oraz zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Multimedialnej „Barwna” w Białej Podlaskiej. Odbyła się również wycieczka do Warszawy, w trakcie której młodzież zwiedziła „Niewidzialną Wystawę” oraz obejrzała spektakl teatralny.
Zajęcia z języka polskiego prowadzone były przez Annę Siedlecką i Elżbietę Zarembę – nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego (realizacja 20 zadań zleconych przez Kancelarię Senatu oraz MSZ i MEN).

edukacja-i-przyszlosc-zaczynam-studia-w-jezyku-polskim-1 zaczynam-studia-w-j-polskim-1 zaczynam-studia-w-j-polskim-2


Projekt „Zaczynam studia w języku polskim  –  intensywny kurs języka polskiego dla młodzieży pochodzenia polskiego z Białorusi rozpoczynającej studia w Polsce” Fundacji Edukacja i Przyszłość jest realizowany
|w ramach zadania publicznego „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą
z programu pn: „Bliżej Polski. Regranting” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja.