Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole w Kijowie

Do widzenia, Szkoło i do spotkania we wrześniu!
 Na wesoło, z tańcami, zabawami i konkursami w przedostatnią sobotę maja uroczyście obchodziła zakończenie siódmego roku szkolnego Polska Szkoła Sobotnia działająca przy Związku Polaków Ukrainy.
 Odbyło się to już kolejny raz z rzędu na tradycyjnym pikniku „Rodzina Polonijna” w kijowskim parku „Syrecki gaj” na polanie otoczonej potężnymi dębami, gdzie rozbrzmiewał radosny śmiech i oklaski. W taki sposób widownia wspierała uczniów, uczestniczących w licznych konkursach i zabawach.
 Na burzliwe oklaski zasłużyli także organizatorzy imprezy: dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej przy ZPU Lesia Jermak i nauczycielka Swietłana Bułanowa.
 W tym roku, nie zważając na kwarantannę i zajęcia zdalne, szczególnie on-line, uczniowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniach i organizowanych spotkaniach demonstrując zainteresowanie i chęć uczenia się polskiego.
 Aby pogratulować uczniom na uroczystość zawitał Radca Wydziału Konsularnego i Polonii Ambasady RP w Kijowie Przemysław Pierz, który odznaczył najlepszych i najaktywniejszych prezentami w postaci układanek poświęconych 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz życzył wszystkim zebranym udanych i wesołych wakacji.
 Prezes ZPU Antoni Stefanowicz witając dzieci pogratulował im za aktywność w nauczaniu języka polskiego, jak też ich rodzicom za wsparcie i pomoc techniczną przy zajęciach on-line. A na zakończenie imprezy uczniom wręczono tradycyjne Dyplomy.
Polska Sobotnia Szkoła w Kijowie jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu ” Biało-czerwone ABC.”
 Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.