Zakończenie roku szkolnego w Sławucie

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem wyczekiwanym, radosnym bez wątpienia dla każdego z uczestników procesu nauczania. Również dla rodziców.

Niestety, w Sławucie w tym roku to zakończenie nie obyło się bez nuty smutku. Nie zważając na radość zbliżających się wakacji, żegnaliśmy wszyscy naszą polską nauczycielkę skierowaną przez ORPEG, panią Barbarę Burską, która pracowała w naszej Szkole Sobotniej działającej przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział w Sławucie przez trzy lata. Dlatego było smutno w chwili pożegnania z panią Barbarą Burską.
Zakończenie roku szkolnego odbywało się w dwóch etapach. Pierwszą częścią było zakończenie roku szkolnego z uczniami pani Barbary. Zabrzmiały słowa wdzięczności oraz piękne wiersze. I oczywiście podziękowania za owocną pracę, za doświadczenie, mądrość, niesamowitą energię pani Burskiej. Na dzieci czekały słodkie prezenty: tort oraz słodycze od Fundacji Wolność i Demokracja, pod której patronatem działa nasza Szkoła Sobotnia.
Drugim etapem zakończenia roku szkolnego było tradycyjne ognisko obok siedziby ZPU Oddział w Sławucie. Mamy przepiękne zielone podwórko. Nic nie mogło przeszkodzić wesołym zabawom na świeżym powietrzu. Zaczął padać deszcz, ale przestał. Wiał wiatr, lecz dzieci się bawiły. Już nie obchodziły ich tak bardzo otrzymane zaświadczenia o zakończeniu roku szkolnego! Było bardzo miło przy ognisku, ze słodyczami i w bardzo dobrym humorze!
Wszystkim życzymy wesołych, ciekawych i zdrowych wakacji, miłych podróży i miłego odpoczynku.
Larysa Cybula, zdjęcia Oksana Kocerbluk, ZPU Oddział w Sławucie, 11 czerwca 2019 roku