Zakończenie roku szkolnego w Szkole nr 10 we Lwowie im. św. Marii Magdaleny


Zapraszamy do obejrzenia relacji z zakończenia roku szkolnego w  Szkole nr 10 we Lwowie im. św. M. Magdaleny.

Uczniom szkoły, Pani Dyrektor i gronu pedagogicznemu gratulujemy zakończenia roku szkolnego i życzymy udanych wakacji i owocnego odpoczynku po trudach nauczania. Absolwentom, natomiast życzymy  pomyślności i dalszych sukcesów!

Szkoła nr 10 we Lwowie im. św. M.Magdaleny   od  6 lat jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja  w ramach rożnych projektów edukacyjnych, a w szczególności w ramach projektu Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie”.

Szkoła była założona w 1816 roku jako Lwowska Szkoła trywialna u św. Marii Magdaleny; działała przy kościele pod tym samym wezwaniem. Po II wojnie światowej stała się szkołą nr 10.

Obecnie w szkole, realizującej ogólnopaństwowy program nauczania, uczy się ok. 300 uczniów. Od pierwszej klasy lekcje prowadzone są w języku polskim, podopieczni mają też lekcje języka ukraińskiego i angielskiego.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.