Zakończenie roku szkolnego w Szkole Polonijnej Ambar w Valdemoro

Lato, lato, lato czeka…….

Minął kolejny szkolny rok. To juz drugi rok działaności naszej szkoły i kolejne wakacje przed nami.
W sobotę 9 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Był to czas podsumowań, wspomnień
i życzeń na wakacje.
Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości był Konsul RP Pan Krzysztof Wielgus wraz z małżonką oraz przedstawiciele władz miasta Valdemoro.
Po przywitaniu wszystkich gości, dzieci, rodziców i nauczycieli i krótkich przemówieniach nadszedł czas na rozdanie świadectw, dyplomów oraz nagród za całoroczną pracę.
Były również podziękowania dla rodziców, którzy poświęcali swój czas i serce na rzecz szkoły. Wszyscy Ci, którzy przyczynili się do lepszego funkcjonowania naszej szkoły zostali wyróżnieni dyplomami oraz orderami uśmiechu, na który “musieli” sobie zasłużyć wypijając “eliksir szczęścia i uśmiechu” czyli sok cytrynowy. Oczywiście wszyscy zachowali cudowne uśmiechy do samego do końca.

Fot. Andrzej Paterek.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W tym roku występ przygotowały dzieci z dwóch najmłodszych grup, które prowadzą pani Ela i pani Ania. Mali artyści przedstawili “Rzepkę” J. Tuwima. Cudowne stroje i zaangażowanie dzieci sprawiły, że wszyscy bawili się doskonale.
Po występie uczniowie razem z nauczycielami zaśpiewali kilka wakacyjnych piosenek do akompaniamentu pani Renaty.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania całej uroczystości, przybyłym gościom a dzieciom i rodzicom oraz nauczycielom życzymy cudownych i udanych wakacji. Wypoczęci i z zapałem do pracy widzimy się we wrześniu.

Fot. Andrzej Paterek.

 

Szkoła jest partnerem projektu Fundacji WiD w ramach projektu „Wspieranie edukacji polskiej na Świecie”, współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.