Zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Przedmiotów Ojczystych przy PMK Landshut

14 lipca 2019- Zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Przedmiotów Ojczystych przy PMK Landshut

14 lipca odbyło się w naszej Misji uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na niedzielną uroczystą Mszę Świętą przybyli uczniowie, uczennice, rodzice i nauczyciele. Po Mszy Świętej krótkim podsumowaniem mijającego roku o. Proboszcz Jan Przewoźnik rozpoczął uroczystość zakończenia roku szkolnego. Podziękował uczniom za uczestnictwo w zajęciach z języka polskiego, historii oraz w lekcjach religii. Podziękował również nauczycielom za profesjonalną i pełnioną z pasją misję oraz rodzicom za umożliwienie przybycia naszym uczniom na zajęcia.

Następnie odbyła się krótka część artystyczna, przygotowana i zaprezentowana przez uczniów, na którą składały się piosenki i wiersze. Na zakończenie o. Proboszcz wręczył uczniom świadectwa oraz nagrody książkowe i małe słodkie upominki.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu “Pod znakiem białego orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja” za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.