Konferencja “Nowoczesna szkoła, przyjazny nauczyciel, kreatywny uczeń, czyli o nauczaniu języka polskiego jako obcego” już za nami

W dniach 15-17 września w Chmielnickim odbyła się konferencja “Nowoczesna szkoła, przyjazny nauczyciel, kreatywny uczeń, czyli o nauczaniu języka polskiego jako obcego”. Konferencja rozpoczęła współpracę Fundacji z dwudziestoma ukraińskimi szkołami w ramach projektu “ABC klasy polskiej na Ukrainie”

Przez trzy dni uczestnicy konferencji – nauczyciele języka polskiego i dyrektorzy szkół ukraińskich z nauczaniem języka polskiego poznawali szczegółowe założenia projektu oraz jego cele, oczekiwane rezultaty. Zaproszeni goście zapoznali się z poradnikiem stworzonym na potrzeby projektu oraz brali udział w szeregu warsztatów z zakresu wdrażania metod partycypacji uczniów, rodziców i nauczycieli w procesie edukacyjnym, współpracy, twórczego notowania (mapy myśli), nauczania języka polskiego jako obcego, przygotowywania plakatów edukacyjnych.


Projekt współfinansowany w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2017″, komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”