Akcja “Podaruj dzieciom uśmiech” w szpitalach dziecięcych Charkowa

 

Wspólnie z naszym darczyńcą  Fundacją Totalizatora Sportowego w ramach akcji “Podaruj dzieciom uśmiech”  zrealizowaliśmy kolejne nasze pragnienie – dostarczyliśmy odrobibę radości  i szceścia dla dzieci przebywających w szpitalach w Charkowie oraz dla dzieci przesiedlonych z terenów działań wojennych mieszkających w Charkowie.

W ramach akcji zorganizowaliśmy dla dzieci wewnętrznie przesiedlonych z terenów działań wojennych, dzieci znajdujących się w szpitalach zabawę z okazji Dnia Dziecka z animatorami przebranymi za bajkowe postacie, przekazaliśmy przygotowane przez nas prezenty, dużym zainteresowaniem cieszyły się balony, z których naszi wolontariusze przygotowywali dla dzieci różne zabawki. Doposażyliśmy  w książki sale rekreacyjną dla dzieci w szpitalu w Charkowie, aby mogły tam korzystać z przekazanych książek i zabawek.

Dzięki wsparciu  Fundacji  Totalizatora Sportowego  mieliśmy możliwość pokryć koszty  transportu do Charkowa sprzętu medycznego do pacjentów chorych onkologicznie w tym też dzieci ( porty do przelewów dożylnych – całkowicie wszczepialne nisko profilowe tytanowe porty naczyniowe które służą do bezpośredniego podawania preparatów). Sprzęt medyczny  Fundacja WID otrzymała w ramach darowizny od firmy VYGON .  Nasi wolontariusze dostarczyli sprzęt do Charkowa i Sum, a na miejscu wolontariusz ks. Anatolij Kłak odwiedził szpitale i przekazał sprzęt medyczny do  Instytutu Medycznej Radiologii i Onkologii im. S.P. Grygoriewa Narodowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy w Charkowie i do Sumskiego obwodowego onkologicznego szpitala klinicznego w Sumach. Przekazaliśmy szpitalom 157 portów dając  nadzieję na życie dla 157 osób.

Ogromna wdzieczność za pomoc  i uśmiech na twarzach obdarowanych  są bezcenne…

Dziękujęmy  Fundacji  Totalizatora Sportowego  za wsparcie naszych projektów pomocowych. Razem możemy więcej!