Dzień Papieski w Browarach na Ukrainie – Święty Jan Paweł II – mój Wielki Rodak

Zamiast Dnia Papieskiego w naszej „Rodzinie” od soboty, 24 października trwa Tydzień Papieski! W ciągu tygodnia pani Grażyna z uczniami byli poliglotami, wędrowali drogami Papieża dookoła świata.

W czwartek, 29 października w kawiarence „Bazylik” pan Oleg nie tylko prowadził warsztaty z przygotowania kremówek papieskich, a także w każdej z trzech grup – ciekawy kwiz o Janie Pawle II.

Wczoraj, 31 października w Browarskiej dziecięcej szkole artystycznej odbyło się spotkanie uroczyste, poświęcone 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dużo dowiedzieliśmy się o Papieżu, który zdobył miano obrońcy godności człowieka, godności pracy, który kochał sztukę, kochał góry i miał ogromne poczucie humoru.

Teatryk polski „Otwarte drzwi” przedstawił mini spektakl o życiu Karola Wojtyły  „Czas ucieka” (https://youtu.be/uR9Uh6wxZJM).

Maria Nowak i Olga Djaczenko zarecytowały wiersze Karola Wojtyły. A zespół „Wszystko w porządku” pięknie wykonał ulubioną piosenkę Papieża „Barkę” (https://youtu.be/h92IkyaNJjA).

Po uroczystości udaliśmy się do siedziby naszego stowarzyszenia, gdzie pełni wrażeń w dobrej miłej atmosferze częstowaliśmy się kremówkami papieskimi z kawą i herbatą.

Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Papieskiego w naszym Stowarzyszeniu, był Miejski konkurs plastyczny „Jan Paweł II. Droga do światła”, w którym wzięło udział 15 uczestników, w  tym jeden najmłodszy w wieku 5 lat. Wystawa była rozmieszczona w Browarskiej dziecięcej szkole artystycznej, a potem w naszej siedzibie.

Kilku uczestników nagrodziliśmy w sobotę, 31 października.

Większość uczestników była z Gimnazjum im. S. Olijnyka, dlatego zawitaliśmy do nich we wtorek, 3 listopada gdzie razem z Panią dyrektor Wałentyną Wołoszyną pogratulowaliśmy zwycięzcom i wręczyliśmy dyplomy i nagrody.

Projekt „Święty Jan Paweł II – mój Wielki Rodak” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.