“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. NIŻYN

W Niżyńskiej Szkołe nr 1  21 września odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku

W warsztatach wzięli udział uczniowie Niżyńskiej Szkołe Ogólnokształcącej I-III stopnia nr 1, opanowujące język polski, m.in. poprzez projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich”. Po ogłoszeniu zasad gry, dzieciaki zapoznali się z treścią wystawy, a po wylosowaniu ról przeszli do samej zabawy, umiejętność niektórych uczniów wcielić się w rolę założyciela spółki była godna podziwu. Zabawa  pozwoliła uczniom zwiększyć zasób słownictwa, a także wykazać się umiejętnością mówienia po polsku. Należy zaznaczyć rolę nauczyciela Ałły Sztepury, praca której pozwoliła dzieciom szybko się zorientować i maksymalnie starać się mówić po polsku.

 

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”