“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. WINNICKA SZKOŁA AIST

Dnia 6 września 2018 r. w winnickiej Prywatnej Szkole AIST został zrealizowany kolejny etap projektu “Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich”. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Wybieram polski. Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

W ramach projektu była zaprezentowana wystawa „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” oraz odbyła się gra w gieldę. Warsztaty miały na celu zarówno przybliżyć uczniom postacie wybitnych Polaków oraz język polski. Przeprowdziła dane warsztaty Pani Maria Kozyrska-Mazur.

Spotkanie odbyło się w pokoju nauczycielskim, ponieważ wyposażona sala języka polskiego okazała się zamała dla tak licznych uczestników. W grze uczestniczyło ponad 30 osób – uczniowie klas starszych w wieku 16-17 lat. Gra odbywała się sprawnie w języku polskim. Nie liczne niezrozumiałe momenty były tłumaczone na język ukraiński. Na warsztatach była obecna nauczycielka języka polskiego Pani Natalia Abaszkina, a także przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP w Winnicy – Pani Anna Szłapak.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”