“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. WINNICKA SZKOŁA NR 35

6 września 2018 r. w Szkołe Ogólnokształcąeja I-III st. nr 35 Winnickiej Rady Miejskiej został zrealizowany następny etap projektu “Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich”. 

Wystawa pod tytułem „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” i gra w giełdę na tyle zainteresował młode pokolenie, że przybyło blisko 170 uczestników. Głownie to byłi uczniowie klasy 10-11 oraz 5.

Młodsze dzieci dopiero zaczynają naukę języka polskiego, dlatego zasady gry były tłumaczone też po ukraińsku. Starsze dzieci inwestowały w Koleje i Bank Polski, młodsze natomiast w większości  w domy letniskowe. Na spotkaniu była obecna przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP w Winnicy – p. Anna Szłapak.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu01 “Wybieram polski. Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”. Całość wydarzenia przeprowadziła Pani Maria Kozyrska-Mazur.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”