“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. ŻYTOMIERZ

19 września br. w Żytomierskim Miejskim Gimnazjum nr 3 odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie “Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” dla uczniów klas starszych Gimnazjum biorącego udział w projekcie “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich”.

W ciągu 2 godzin uczniowie Żytomierskiego Miejskiego Gimnazjum nr 3 dowiedzieli się o rozwoju gospodarki, poznali biografie wybitnych Polaków w postaci których tak świetnie wcielili się ich koledzy, spróbowali własne siły na giełdzie. Czas spędzony na grze pozwolił uczniom opanować nie tylko nową leksykę, a także wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się polszczyzną.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”