“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. BROWARY

W dniu 21 września br. w Browarskiej Szkole Specjalizowanej I-III stopnia nr 5 biorącej udział w projekcie “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”

W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klas 8-9 opanowujący język polski jako drugi język obcy. Naucza języka polskiego pani Elżbieta, nauczycielka delegowana przez ORPEG. Starsi uczniowie cechują się tym, że zawsze chętniej oraz w większym rozumieniem biorą udział w podobnych warsztatach. Po zapoznaniu się z biografiami na wystawie, a także w wykonaniu własnych kolegów i po umówieniu reguł gry uczniowie z wielki zapałem przeszli do części pod nazwą „giełda”. Zdaniem samych uczniów tego typu zabawy pozwalają opanować nowe słownictwo, poszerzają wiedzę oraz dają młodzieży szansę się rozwijać i już zastanawiać się nad wyborem przyszłego zawodu.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”